PANORAMİK RÖNTGEN
Panoramik röntgen, çenedeki ve dişlerdeki rahatsızlıkların tespitinin yapılmasını sağlayan iki boyutlu bir grafidir. Panoramik röntgen sayesinde çene ve dişlerdeki rahatsızlıklar görüntülenerek tedavi sürecine yön verilir.

SEFALOMETRİK RÖNTGEN
Sefalometrik röntgen, çene yapısında olan rahatsızlıklar ve anormallikleri değerlendirmek adına hastanın tüm dişlerinin ve çene kemiğinin yan profilden görüntülendiği grafidir .
Sefalometrik röntgen, genellikle tel tedavisi gibi ortodontik tedavi veya ortognatik cerrahi gerektiren durumlarda kullanılır. Ayrıca, geniz eti teşhisinde de tercih edilir.

POSTERO-ANTERİOR / ANTERO-POSTERİOR GRAFİ
Her iki görüntü de, çene yapısında olan anormallikleri görüntüleyerek değerlendirmek adına hastanın tüm dişlerinin ve çene kemiğinin profilden çekilmiş görüntüsünü verir.
PA/AP grafileri genellikle ortodontik tedavi veya ortognatik cerrahi gerektiren durumlarda kullanılır. Ayrıca çene kemiği kırıklarının görüntülenmesi için de tercih edilir.

EL BİLEK GRAFİSİ
El bilek grafisi, genellikle el kemiklerindeki kırık, çıkık gibi rahatsızlıkların görüntülenmesinde ve ayrıca kemik yaşı tayini yapılması için tercih edilir.

T.M.E. GRAFİSİ
“Temporo Mandibular Eklem” grafisi çene ekleminin hareketinin kısıtlanması, fonksiyonlarının bozulması durumunda tercih edilir.
Açık ve kapalı olarak iki aşamada çekilir. Rahatsızlıkların belirlenmesi ve teşhis sürecinde eklem topuzunun konumu referans olmaktadır.

DİŞ TOMOGRAFİSİ / VOLÜMETRİK DENTAL TOMOGRAFİ (CONE BEAM COMPUTED TOMOGRAPHY)
Volümetrik dental tomografi, çene ve dişlerdeki çürük, kırık, kist gibi rahatsızlıkların tanı ve tedavisinde, implant planlaması öncesinde kemik kalınlığı ve uzunluğunun tespit edilmesinde, gömülü dişlerin konumunun belirlenmesinde, estetik çene ameliyatlarından (ortognatik cerrahi) önce tercih edilen üç boyutlu ve oldukça detaylı bir görüntüdür.
1 mmden daha ince kesitler halinde istenilen bölgeler her açıdan incelenebilmektedir.
Dental görüntüleme cihazları hastaların fobilerini ortaya çıkarmayan, açık ve ferah cihazlardır.
Diş hekimlerinin teşhis koyma ve tedavi yöntemlerini belirlemesinde, hastaların ise endişe duymadan kendilerini diş hekimlerine emanet etmelerini sağlar.
Günümüzde gelişen “Alada Prensibi” sayesinde (As Low As Diagnostically Achiveable) hastalar tanı koymaya yetecek doz oranının üzerinde radyasyon almamaktadırlar.

ORTODONTİK ANALİZ
Sefalometrik Röntgen üzerinde yapılan çizim ve değerlere göre tanı ve tedavide hekime kolaylık sağlayan yöntemdir.

ORTODONTİK FOTOĞRAF
Ortodontik tedavi öncesinde yapılan profilden ve ağız içinden çekilen fotoğraflar sayesinde hem hekimin işi kolaylaşır hemde hastanın öncesi ve sonrası durumunu gözlemlenir.